O co chodzi?

O co chodzi? O taktyczną grę planszową, w której kierujesz grupą wojowników, która ma za zadanie przejąć kontrolę nad obiektem. Brzmi znajomo. Tyle że tutaj Piraci walczą z Żołnierzami Korporacji na pokładach statków kosmicznych, Technicy kradną technologię z konwojów Strażników, cała masa innych ugrupowań czai się tylko, żeby urwać coś dla siebie, a wszystko to przy salwach karabinów maszynowych i łomocie młotów wspomaganych. Piraci! W pancerzach! W kosmosie!


20121226

Zbiórka!

Tak właśnie. Pora zebrać się do kupy, odgrzebać nóż i pistolet i zaciągnąć się do jednego z oddziałów, które będą brać udział w Desancie!

Osobiście muszę powiedzieć że jestem dumny. Nie mylicie się - Desant został doprowadzony do formy, którą uważam za ukończoną.Oczywiście będą jeszcze wprowadzane poprawki - i aktualizowany blog - ale w tym momencie Desant stanowi kompletną całość, której nie wstydzę się publikować.

Dzięki poradom No.ze i Vysa ta gra nadaje się do grania.
Dzięki ilustracjom Gacorra zyskała multum klimatu i świetną szatę graficzną.
A dzięki wam wszystkim, którzy to czytacie (jest was więcej niż, bo ja wiem, pięcioro?) Desant może stać się świetnym sposobem na rozrywkę, kiedy te wszystkie przebrzydłe mainstreamowe i komercyjne produkcje wam się znudzą.

Oto przed wami komplet: instrukcja, karty oddziałów, plansza i karty sprzętu. Komplet. Wszystko w ładnym rar i formacie PDF.

Zapraszam do ściągania i oceniania!

I grania, oczywiście.

Jak tylko znajdziecie jakieś błędy albo niedociągnięcia - dajcie znać, zapiszę, poprawię i wypuszczę jeszcze lepsze.

Zawsze znajdzie się miejsce i czas na jeszcze jednego pirata!




20121212

DESANT closing in

"Pora na Desant!" - te słowa napisałem już jakiś czas temu, nie przewidując co to tak naprawdę znaczy. 
W tym momencie mam wielką przyjemność zapowiedzieć, że kompletna gra taktyczna Desant będzie gotowa do końca tego roku. Dzięki nieocenionej pracy Gacorra oraz ciągłym poszturchiwaniom ze strony No.zego prace nad Desantem w szybszym lub wolniejszym tempie postępowały, dzięki czemu przed Świętami skompletuję wszystkie materiały, a przed Nowym Rokiem wypuszczę grę w formacie PDF, dostępną dla każdego kto tylko będzie miał ochotę w nią zagrać.

Jak na razie - prezentuję jedną z prac Gacorra, która jeszcze nie widziała światła dziennego: ilustrację do Pancerza Skokowego, prezentująca członka załogi Springheel'd Jacks w pracy.


DEATH FROM ABOVE! AND I AM ABOVE, 'CAUSE I HAVE SPRINGS ON ME HEELS!


Taak, moi drodzy. Piraci dalej w natarciu. 
Dalej w pancerzach.
I jeszcze bardziej kosmiczni.

20121008

Fluff - konkurs - Karty sprzętu


UWAGA, KONKURS!

W związku z przygotowywaniem kart sprzętu, organizuję małe współzawodnictwo.

Potrzebuję fluffowych, klimatycznych kawałków do wpisywania jako cytaty pod karty.
http://desantboardgame.blogspot.com/p/sprzet.html - pod tym ad
resem jest nowa lista sprzętu.
Najlepsze propozycje zostaną nagrodzone, oczywiście, umieszczeniem na kartach.

WNIEŚCIE WKŁAD!
Odpowiedzi proszę na cyrus.bukowsky(at)gmail.com - każdy może wrzucić dowolną ilość cytatów, więc się nie krępujcie!

Uwaga, promocja. Największy apetyt mam na cytaty do miecza łańcuchowego i pancerza unikowego!

20121004

Szybki desant

Bez zbędnych wstępów.
Zmieniam mechanikę rozgrywki.
Ta poprzednia, z tabelką i tajnym wybieraniem ruchów jest fajna, ale masakrycznie przedłuża rozgrywkę i komplikuje całość gry. Poza tym, w pewnym momencie gry, ruchy i tak są do przewidzenia, więc tajność traci sens.
Upraszczamy. Wszystkie zmiany opiszę tutaj, po kolei, w punktach i w ogóle.

1. Pierwsza zmiana. Wprowadzenie inicjatywy.
Od tej pory, każda akcja, jaką jednostka może podjąć, ma swój koszt w inicjatywie. Punkty inicjatywy (PI) będą symbolizowane przez żetony, układane na karcie jednostki. Gra zaczyna się, gdy liczniki wszystkich jednostek wskazują zero (opcjonalny wybór, w fazie testów: każda jednostka zaczyna z k6 punktami inicjatywy). Gracze wybierają dla nich pierwszą akcję, wykonują ją, i umieszczają jej wartość w żetonach inicjatywy na karcie. PI symbolizują czas, w jakim dana akcja się dzieje - pokazują czas oczekiwania, w jakim będzie można podjąć następną akcję. Są jawne! Więc teraz o wiele więcej kombinowania dla tych z was, którzy lubią przewidywać ruchy przeciwnika. Uwaga. Skutki akcji następują natychmiast - dopiero potem następuje oczekiwanie. W ten sposób łatwiej kontrolować jednostki, i nie trzeba pamiętać, jaką akcję wybrało się dla swojej jednostki trzy tury temu.

Koszt każdej akcji zależy od sprzętu, jakiego używa postać. Generalnie, jak można przewidzieć, cięższe sprzęty będą wolniejsze w użyciu. To już będzie dokładniej opisane w podpunkcie sprzęt, ale tutaj podam przykład:

Starcie pirat kontra legionista.
Jesteśmy w sytuacji w której stoją obok siebie. Legionista w ciężkim pancerzu i z nożem, pirat ma miecz i pancerz lekki. Zakładamy, że startują w tym samym momencie.
a) Obydwaj decydują się atakować wręcz. Rzucają kością, rozpatrują wyniki zgodnie ze starymi zasadami. b) Każdy z nich kładzie odpowiednią ilość punktów inicjatywy na karcie postaci. Załóżmy, że legionista jako ciężej opancerzony umieścił ich 5, a pirat 4
c) Naokoło nich świszczą pociski, gdy oni zastygli w oczekiwaniu. Wszystkim postaciom ściąga się po jednym PI, aż do momentu, w którym czyjś licznik się nie wyzeruje.
d) W tym momencie może działać - pirat pierwszy, jako że żetony skończyły mu się szybciej niż legioniście. Znów zadaje cios według normalnych zasad, i dokłada swoje cztery żetony.
e) Jeżeli legionista jeszcze żyje - zadaje swój cios. I dokłada swoją inicjatywę.

Proste? Wszystko zależy od sprzętu. Statystyki określają szansę powodzenia, a sprzęt częstotliwość podejmowania działań.


2. Druga zmiana. Przystosowanie sprzętu.
Od tej pory każdy sprzęt dostaje nową statystykę. Masę. Masa określa, ile czasu zajmuje jedna, standardowa akcja z wykorzystaniem danej umiejętności. Wyjątkiem są pancerze, które określają szybkość przemieszczania się. Przypominam, podstawowe akcje to strzał, atak wręcz, leczenie, technika i ruch.
Z powodu powyższych zmian, najprawdopodobniej wylecą lub zostaną diametralnie zmienione takie przedmioty jak polowy zestaw medyka lub pistolet.

3. Trzecia zmiana. Przystosowanie frakcji.
W związku z dodaniem kolejnej zmiennej - inicjatywy, sporym zmianom ulegną frakcje. Nie chcę się za bardzo rozpędzać, ale podejrzewam że duża część zmian obejmie właśnie specjalne zasady inicjatywy, co nie powinno nikogo dziwić. Piraci szybciej machają mieczami, a technicy sprawniej spawają kabelki.
It's that simple.

Swoją drogą, chciałbym podziękować Gacorrowi za pozostawanie nieustającą inspiracją, oraz poinformować No.zego że wraz z wprowadzeniem inicjatywy wraca możliwość sensownego wprowadzenia Kosmicznego Sułtanatu.



20120517

Materiały: aktualizacja

Zgodnie z zapowiedzią: nowa strona, Materiały. Ogarnąłem na niej wszystkie do tej pory wypuszczone elementy gry: karty oddziałów, planszę, mapę, do tego dorzucam gratis za darmo zasady w pdfie, oraz żetony przeszkód. Mam nadzieję, że ułatwi wam to wszystko rozgrywkę. Dajcie znać, co jeszcze potrzebujecie - albo w komentarzach, albo ślijcie maile na cyrus.bukowsky(at)gmail.com!

20120515

Materiały: Ho, Ho, ile materiałów!

Wbrew plotkom wichrzycieli i staraniom sabotażystów, wbrew wszelkim przeciwnościom i złym zbiegom okoliczności - Desant postępuje!

Oprócz pracy nad szatą graficzną, zamierzam się również do delikatnego uproszczenia formy gry - testerzy świadkami, że tworzenie oddziału na początku każdej rozgrywki zabiera nieco zbyt wiele czasu. Dlatego od dzisiaj na blogu pojawiać będą się Karty Frakcji - razem z pionkami!


Dzięki temu, kiedy pojawią się już wszystkie karty, wybór frakcji na początku będzie polegał na pociągnięciu karty - i od tej pory będziesz miał wszystkie potrzebne zasady tuż przed sobą!

Do tego dokładam pionki: każda frakcja będzie miała swój komplet, ku uciesze grających. Ponumerowane, żeby było łatwiej odróżnić, który jest który. Wszystko dopasowane do rozmiarów planszy, która jest dostępna już od dłuższego czasu.

Tak oto, Desant wkracza w etap gry częściowo karcianej: w planach na pewno są karty sprzętu, które uproszczą procedurę wyposażania naszych zabijaków, a potem karty wydarzeń - które od długiego czasu lęgną się gdzieś na boku, i totalnie urozmaicą rozgrywkę.

Cokolwiek by ktokolwiek nie mówił - DESANT nakurwia!

20120506

Back in biznes!

W momencie, w którym czas jest najbardziej potrzebny - czyli przy końcówce studiów - pora wziąć się za ponowne rozruszanie przygasłego nieco projektu. Nie pora na podawanie przyczyn, bo żadnych sensownych nie było - Desant odszedł na chwilę, może nieco dłuższą, w odstawkę, ale! Teraz wraca! 

W związku ze zbliżającym się sezonem bardziej konwentowym (zwłaszcza mówię o www.rafineria.info.pl , pozdrowienia, chłopaki) biorę się z powrotem do roboty. Duża jest tutaj zasługa Gacorra, który swoją niestrudzona pracą na rzecz szaty graficznej Desantu wyczynia cuda na kiju, żeby oddać klimat na ilustracji. 

Jak mu to wychodzi? Ka - pi - tal- nie, i nie mam zamiaru tylko o tym mówić. Już dzisiaj, już teraz, pokażę  fragmenty jego pracy, żeby narobić wam smaka, i uświadomić, jak wyglądać będzie pierwsza wypuszczona wersja gry. Owszem, koncepcja PDFu znowu wchodzi na tapetę.
Dość słów, pora na obraz!



Prosto spod ostrzału: Garłacz, wagomiar 120




W takich przypadkach, zawsze chętni do pomocy:
Strażniccy Medycy zawsze gotowi!

Miejcie się na baczności: ten znak mówi, że Technicy są gdzieś w pobliżu...


Podobało się? Zróbcie przyjemność Gacorrowi, i powiedzcie o tym komentarzach! Te ilustracje, i wiele innych, znajdzie się na kartach do gry, na których oparta będzie mechanika tworzenia oddziału. Niespodzianka! Już nie trzeba będzie za każdym razem spisywać wszystkiego przy zbieraniu ekipy i sprzętu: każda broń, pancerz i cała reszta będzie miała specjalną kartę, a w początkowej fazie rozgrywki w końcu będzie można się porządnie pokłócić, która się komu należy!

Desant - wracamy do gry!